A hatékony álláskeresés módszertana

A nyári időszak, mint tudjuk, kevésbé az álláskeresésről szól, így ez a pár hónap alkalmas lehet arra, hogy alaposan és tudatosan felkészüljünk a következő-, előttünk álló kihívás megtervezésére.

Hogyan fogjuk az általunk kitűzött célt elérni? A vágyott pozíció betöltéséhez milyen CV-t írjunk? Mi lehet a döntő szempont, ami alapján pont az én pályázatom lesz az egyik befutó?

Munkaerő kölcsönző cégként, számos esetben találkozunk önéletrajzokkal, majd a jelöltekkel, végezzük el partnereink, megbízóink számára az előszűrést, így elmondhatjuk, hogy kollégáink jelentős tapasztalattal bírnak az álláskeresőkkel és a pályázatokkal kapcsolatos erősségek és fejlesztendők terén.

Cikkünkben támaszt szeretnénk nyújtani azoknak a szellemi pozícióra jelentkezőknek is, akik segítségünkkel jutnak el a kiszemelt munkáltatóhoz vagy érik el, hogy az adott nyitott pozícióra az ő pályázatuk is kiválasztásra kerüljön.

Az ördög tényleg a részletekben rejlik?

20-30 beküldött pályázat, hetekig tartó várakozás, és csekély visszajelzés várja általánosságban azokat a pályázókat, akik most csöppennek bele az álláskeresésbe.

A jelentkezést követően a napok múlásával nőhet bennünk a kétely azzal kapcsolatban, hogy egyáltalán helyesen álltak-e neki a pályázásnak? „Valami gond van velem? Nem vagyok szimpatikus? Nem számít a tapasztalatom?” Mindenkinek ismerősek lehetnek ezek a magunkhoz intézett kérdések.

A megnövekedett álláskeresési idő miatt, most megmutatjuk neked azokat az előkészületeket és lépéseket, amivel hatékonyabb pályázóvá válhatsz egy jövőbeni pozícióváltás esetén!

Mit csinálj, amikor elhatározod magad a váltás mellett?

Meg kell fogalmaznod, hogyan és merre tovább, valamint, hogy mire van szükséged ahhoz, hogy elérd a célod!

Sokan nagy tehernek érzik az újabb képzések elvégzését, holott sok esetben ez jelenti a fejlődés és a siker kulcsát. Mint tudjuk a legjobban megtérülő befektetés, a magunkba invesztált tudás, így akár már egy folyamatban lévő képzés is jó pont lehet a pályázatod elbírálása során!

Amennyiben adott időpontban nincs lehetőséged bővíteni tudásod, fejezd ki az erre való jövőbeni nyitottságod, valamint emeld ki az önéletrajzodban a meglévő soft és hard skilleket, avagy a képzettségeidet és a képességeidet.

Nézzük, milyen is a jó CV?

A jó önéletrajz, mindig a kiszemelt hirdetéshez igazodik!

Fektess tehát időt és energiát abba, hogy aktualizálod az önéletrajzod és motivációs leveled az éppen megpályázni kívánt lehetőségre és annak elvárásaira!

Mindig azt emeld ki, vedd előre, ami az adott pályázati kiírásban hangsúlyt kap!

A siker érdekében, haladjunk végig az önéletrajz kulcs pontjain:

  1. Az első, amit a szem meglát, az a szimpátiát ébresztő, előnyösen elkészített kép. Habár nem kötelező, de ajánlott elem egy jó önéletrajzban, mely azonnal benyomást kelt rólad. Egyszerűek a szabályok: Elegáns megjelenés, természetes fények, egyszínű háttér.
  • A következő elemet, ha sablonosan írod meg, a „bírálók” 80%-a garantáltan nem fogja elolvasni, ez pedig a bemutatkozás. Egy ambiciózus és jól megfogalmazott bemutatkozás tükrözi mik a céljaid, igazából ki vagy és mit keresel. Ahogy az önéletrajz egészében, itt is törekedj a sablon fogalmak kerülésére.
  • Munkaviszonyaid és tapasztalataid megadásakor, ügyelj a kronologikus sorrendre, és a korábban betöltött pozícióid helyes megadására. Feladataidat lényegre törően, felsorolásszerűen,  ne kisregényként tüntesd fel.
  • Készségeid és képeségeid bemutatásánál, felejtsd el a „pontos, precíz munkavégzés”, „megbízhatóság” és „proaktív munkavégzés” sablonokat, ez biztosan nem emel ki a többi jelentkező közül! Hatalmas előnyt jelent azonban, ha ebben a részben szoftver és program ismereteidet sorakoztatod fel, aktív idegennyelv tudásodat és egyéb erősségeidet mutatod be. pl.: SAP, Canva, Nexon, Worldpress…stb.
  • Az önéletrajz lezárásaképpen, írj magadról néhány személyes információt, ami közelebb hozza az olvasót személyiségedhez. Pl.: hobbik, érdekeltségek, versenyek, hosszú távú célok ..stb.

+2 Joker tartalom, amit mindig szívesen vesznek a pályázat olvasói:

  • Elért eredményeid feltüntetése. Légy büszke eddigi munkásságodra, és emeld ki karriered mérföldköveit, elért sikereidet! Valamit meg tudtál oldani, ami másnak előtted nem sikerült? Írd le!
  • Elvégzett egyéb kurzusok feltüntetése, pl.: nyelvi kurzusok, szakmai tréningek, valamint az esetleges nyitottságod egy további képzés felvételére, elvégzésére, amit eddig nem sikerült megvalósítanod, de úgy érzed a betölteni kívánt pozícióhoz fontos lehet!
  • Végül a dátum! Legyen mindig a beadás napját mutató (nem előző hónapokból ottmaradt!) friss keltezés! Lehangoló, ha egy jó önéletrajz végén, jóval korábbi dátum olvasható, ami azt sejteti, sajnos hónapok óta nem érsz célba! Ugye te sem ezt a képet szeretnéd magadról erősíteni? 🙂

Elkészült pályázatodat fordíttasd le, az általad beszélt idegen nyelvre és természetesen ezt is csatold az anyaghoz, még ha nem is kértek idegen nyelvű CV-t!

Szakmai önéletrajzod, egy szorgos pályázási stratégiával, biztosan célt talál!

Milyen szorgalomra van szükség?

  • Látogasd napi szinten az állást kínáló portálokat: Facebook, Profession, LinkedIn, Indeed
  • Add le oda is a pályázatod, ahol nem minden pontnak felelsz meg à lépj ki a komfort zónából, adj teret magadnak a fejlődésre!
  • Ahol szükséges csatolj motivációs levelet, mely arról szóljon, miért TE vagy a legalkalmasabb jelölt arra a pozícióra!
  • Készülj tudatosan az interjúra: nézz utána a vállalatoknak, legyél tisztában a kiírt pozíció részleteivel, gyakorolj önismeretet, fejleszd beszéd technikád. Sok esetben az is segíthet, ha összesíted milyen kérdésekre számíthatsz az interjún (Te milyen kérdést tennél fel?) és erre tudatosan készülsz a válasszal, sőt el is próbálod azt hangosan!

Most, hogy már (szinte) minden tudás a birtokodban van a sikeres továbblépéshez, látogasd meg karrier oldalunkat és találd meg a számodra legmegfelelőbb lehetőséget:

https://karrier.mentonjobs.hu/jobs?

Bízunk benne, hogy cikkünk tartalmával segítséget nyújtottunk a sikeres pályázat elkészítéséhez!

Várunk jövőbeni munkatársaink vagy olvasóink között! 🙂

MENTON JOBS, a megbízható megoldás!

További bejegyzések:

Épp a háború kitörése előtt 1 nappal kaptuk meg a minősített foglalkoztatói státuszt, ami alapján újabb 9 országból
Hegesztő, varró, újabban idős- vagy gyermekgondozó pozíciókba –, valamint az agráriumba is sokszor kell toborozni külföldről.
Nincs félnivalójuk a távol-keleti munkásoktól sem a vállalkozásoknak, sem a munkavállalóknak, ez személyes meggyőződésük is garantálja.